Krize ve stavebnictví kopíruje krizi ve společnosti
Společnost Kališ a Krátkoruký s.r.o. slaví v letošním roce 20. výročí svého založení a patří tak mezi nejstarší stavební společnosti v Praze. Jejich konkurenční výhodou je bezesporu kvalita provedení staveb. Také si zakládají na průhledném hospodaření a dobrých vztazích se svými klienty.

V letošním roce realizují například výstavbu několika bytových domů, rekonstrukci rodinné vily, rekonstrukci mateřské školky, výstavbu pobočky letecké společnosti a výstavbu několika provozoven rychlého občerstvení McDonalds.

Zásadní změny ve stavebnictví za uplynulých 20 let se udály zejména v možnostech nabídky a výběru nových kvalitních materiálů a produktů, a také v samotné přípravě projektové dokumentace staveb, kterou si investoři většinou velmi zjednodušují což s sebou přináší nutnost dalšího projektování v průběhu vlastní realizace a pak skutečnost, že cenu předem nelze úplně přesně spočítat. „Podstatným způsobem se také zvýšil tlak na realizaci staveb v krátkých termínech, nutno ale podotknout, že někdy až na úkor kvality, protože lhůty některých stavebních úkonů se zkracují až na samu hranici předepsaných technologických postupů.“ říká jeden z majitelů společnosti Jakub Kališ. V otázce personalistiky odcházejí staří pracovníci dělnických profesí do penze a noví pracovníci se řemeslu neučí, a proto jsou nahrazování zahraničními pracovníky, pochopitelně různé odbornosti.

Celý článek zde: http://www.praha6online.cz/…-spolecnosti